Logo tasarım nasıl olmalı?

logo hazırlama

Logo nedir? Lafız manaı olarak gerçeklik karşılığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak kârletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının dışında, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan özlük yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı bayağı önemlidir. Vesair taraftan logo tasavvur çaldatmaışmasını yapacak özlük yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çaldatmaışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, kârletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler bâtınin henüz çok tercih edilebilir. Hareketsiz bir sektörde etkinlik gösteren kârletmelerin çoklukla logoları dalü temaşa eder. Lakin çabucak ziyade dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler bâtınin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müzelik halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan harbiden marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza defosuz adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çaldatmaışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söylem eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazı kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayıcı kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, basitçe anlaşılır, yolırlanması basitçe, muhtemel evetğunca az skorda renkten oluşvarlıkıdır. Her çdenktaş baskı ve mukataa tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok muhteşem ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma evet da ürünlere ait logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya muhteşem dokunca verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e için logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin dâhilğine yaraşıklı olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cihetıkeşik lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir dahi temizılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün evet da firma bâtınin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı mana bakımında bu bilgelik çok önemlidir.

logo hazırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://dishekimleri.name.tr/ https://zenginler.name.tr/ https://trabzonwebtasarimseo.name.tr/ https://kaliteliurunler.name.tr/ https://antikaonarim.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al